Sınavsız 2. Üniversite Kayıtları Uzatıldı

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavsız ikinci üniversite için kayıt süresi uzatılmıştır. Buna göre normalde 21-22 Eylül’de kayıt süreci kurban bayramı tatili nedeniyle 29 Eylül Salı günü sona erecektir.

anadolu_niversitesi_s_navs_z_ikinci_niversite

İHA’ya açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muhammet Recep Okur, bu sene ikinci üniversite son kayıt tarihlerinin Kurban Bayramı öncesine denk gelen 21-22 Eylül 2015 olduğunu hatırlatarak, ancak Başbakanlık Basın Merkezi tarafından yapılan duyuruda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren 2,5 gün izinli sayılması sebebiyle “ikinci üniversite” programlarına yapılacak başvuruların ertelendiğini ve 29 Eylül Salı günü sona ereceğini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Okur, ikinci üniversite için başvuracaklara Kurban Bayramı tatilinin bir fırsat olduğunu ve başvurular için adayların şansının devam ettiğini dile getirerek, “İkinci üniversite” için başvuracak adaylar Kurban Bayramı tatili süresince http://kayit.anadolu.edu.tr adresindeki İkinci Üniversite kayıt grubunu seçerek başvurularını yapabilirler ve öğretim gideri tutarlarını da kredi kartıyla online olarak ödeyebilirler. Tabi bayramdan sonraki 28 Eylül Pazartesi ve 29 Eylül Salı günlerinde ise kayıtlarını AÖF bürolarından mutlaka tamamlamaları gerekmektedir” dedi.

AÖF BÜROLARI HAFTASONU DA AÇIK OLACAK

Yrd. Doç. Dr. Okur, ikinci üniversite kapsamında şu önemli hatırlatmaları da yaptı:
“http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yaparak ödeme işlemini tamamlayan öğrencilerimiz en kısa zamanda bürolara giderek kayıt işlemlerini onaylatıp kitaplarını alabilirler. 19 Eylül 2015 Cumartesi günü tüm bürolarımız öğrencilerimiz için açık olacak. Bayramdan önce kayıtlarını tamamlayanlar bir adım önde olacaklar ve son güne kalmayacaklar. Geç kalan öğrenciler ise Kurban Bayramı süresince internet üzerinden kayıt ve online kredi kartı ile ödeme yapabilecekler. Bayram süresince online kayıt işlemi yapan öğrencilerimiz bayram sonrası 28-29 Eylül 2015 Pazartesi ve Salı günü kayıtlarını bürolardan tamamlayabilirler. Ancak son güne kalmamaları gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Öğrencilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor başarılar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir