AÖF’DE YENİ SINAV YERİ DÜZENLEMESİ

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavlarında yeni uygulama ile aynı gün içerisinde iki farklı sınava girecek adayların aynı bina veya yakınlarda sınava girmesi sağlanacak.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Bahar Dönemi final Sınavlarının, Türkiye’de 81 il, 25 ilçe ve KKTC-Lefkoşa sınav merkezlerinde oturum bazında

yaklaşık 2.5 milyon Açıköğretim Sistemi öğrencisinin sınava gireceği açıklandı.

Sınavlarla ilgili yeni bir uygulamanın haberini de veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, “Öğrencilerimizin sınav binalarına ulaşmak için harcadıkları zamanı azaltabilmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, bu sınav dönemi itibariyle yeni bir uygulama hayata geçirilmiştir. Söz konusu uygulama kapsamında, öğrencilerimizin sınav binalarına atamaları yapılırken, aynı gün içindeki iki oturumda da sınava girecek öğrencilerimizin mümkün olduğunca aynı binada veya birbirine yakın binalarda sınava girmeleri hedeflenmiştir. Yeni uygulama, başlangıçta İstanbul ve Eskişehir sınav merkezlerinde yürürlüğe konulmuş olup zaman içinde tüm sınav merkezlerine yayılımı planlanmaktadır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir