AÖF TEK DERS SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANIR ?

27 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen AÖF tek ders sınavı ile bir çok aday mezun olabilecek. AÖF tek ders sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmemekte.

Geçtiğimiz yıl AÖF tek ders sınavı 20 Temmuz’da yapılmış sonuçlar ise 1 Ağustos’ta açıklanmıştır. Yani bir 7-10 günlük bir açıklanma sürecinden bahsedebiliriz.

2015 AÖF Tek ders sınavı sonuçları

AÖF’ün bu yıl sınav sonuçlarını erken açıkladığını varsayarsak, sonuçlar 6 Temmuz’a kadar açıklanacaktır. Bu tarih tamamen tahmini olup, öğrencilere fikir verilmesi amacıyla eklenmiştir.

AÖF tek ders sınavı sorularına itiraz ve iletişim:

AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 – 850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ni arayarak itirazda bulunabilirsiniz. İletişim için de aynı numaralar geçerlidir.

acik ogretim aof

Tek ders sınavı notu, dönem sonu notu mudur ?

Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu (%70) yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir