AÖF İNTERNET ÜZERİNDEN KAYIT NASIL YAPILIR

ÖSYM AÖF İnternet Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirmek için Tıklayınız

kayitust_2ÖSYM AÖF İnternet Başvuru Koşulları

İnternetten başvuru işlem-leri “http://kayit.anadolu.edu.tr” adresinden, kayıtları ise Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bürolarından yapılacaktır.
Adayların, başvuru ve kayıt tarihleri içerisinde kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce, aşağıdaki açıklamaları okuyup İnternetten başvuru yapmaları gerekmektedir.

· İnternet başvuru işlemlerihttp://kayit.anadolu.edu.tr adresindeki “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri – İnternet Başvuru” sitesinden yapılacaktır

· Başvuru sitesine girdiğinizde başvuru yapacağınız kayıt türünü tıklayarak “BAŞVURU” sayfasına geliniz.

· Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, “Başvuruya şimdi başlamak için bu-rayı tıklayınız.” ifadesinin üzerine tıklayarak “BAŞVURU-GİRİŞ” sayfasına geliniz. Bu sayfadaki açıklamaları da okuduktan sonra “Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip “BAŞLA” tuşunu tıklayınız.

Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklama-lar doğrultusunda doldurarak “İLERİ” tuşunu tıklayınız.

· Öğrencinin ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğraf kimlik kartında ve Fakülte kayıtlarında da kullanılacaktır. Öğrencilerin ÖSYM’ye ver-dikleri fotoğraf İnternet başvuru adımlarının 6/8 sayfasında görüntülenecektir. Öğrenci-ler isterlerse ÖSYM’ye verdikleri fotoğrafı değiştirebileceklerdir. Fotoğrafını değiştir-mek isteyen öğrenciler İnternet başvuru adımlarında gözükecek fotoğrafın altında sırası ile “Yeni Resim Yükle”, “Gözat”, “Yükle”, “Kes” ve “İleri” butonlarını tıklayacaktır. Bu şekilde ÖSYM fotoğrafını değiştirmiş olacaktır.
Öğrenci kaydettiği fotoğrafı, yeni bir dijital fotoğraf ile değiştirmek isterse veya ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğrafı kullanmak isterse yeni bir İnternet başvurusu yapması gerekmektedir.

ÖSYM’den dijital ortamda alınan veya öğrenciler tarafından İnternet başvuru adımlarında yüklenen fotoğraf, kayıt yapan AÖF büro görevlisi tarafından incelenecek, kayıt koşullarına uygun fotoğraflar kabul edilecektir. Kayıt koşullarına uygun olmayan fotoğraf ise kabul edilmeyecektir. Öğrencinin ÖSYM’ye verdiği dijital fotoğrafına büro otomasyonundan geri dönmesi sağlanacaktır.

· Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise “Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve “TAMAM” tuşunu tıklayınız.

Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği “DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ” ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız.
· “İnternet Başvuru Belgesi”, “Öğrenci Bilgi Formu”, “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Başvu-ru ve Kayıt Bilgileri”nden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü A4 kağıdına siyah, okunaklı olarak alınız. Yazıcı dökümleri ile ilgili örnek görünüm 5.ve 6. sayfalar-da verilmiştir. Bu belgelerle ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki “V. İNTERNET BAŞVURUSU SONUNDA YAZICIDAN DÖKÜMÜ ALINACAK BELGELER” kısmına bakınız.

· Yukarıda açıklanan adımları tamamladığı-nızda başvuru işleminiz bitmiştir. Yaptığınız başvuruyuhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresindeki “BAŞVURU DURUMU” başlığı al-tındaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra “GÖRÜNTÜLE” tuşunu tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

· Başvuruyu tamamladıktan ve “İnternet Baş-vuru Belgesi” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri” sayfalarının dökümlerini aldıktan sonra, verdiğiniz bilgilerinizde hata olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir hata var ise 30 dakika geçtikten sonra yeni bir başvuru yapınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir