AÇIKÖĞRETİM TEK DERS SINAVINDA KAÇ ALMALIYIM ?

Açıköğretimde tek ders sınavı’nın yapılmasına az bir süre kaldı. Sınav hakkında detayları sizlerle paylaşmıştık. Sınava 2 gün kala sınavdan kaç alınması gerektiği gibi bir sorun ortaya çıktı. Bunu kısaca açıklayalım.

Bu sınav final sınavı yerine geçecek. Yani arasınavınızın %30′u ile tek ders sınavının %70′i sizin ders ortalamanızı oluşturacak. Artık kredili sistemde olduğu için bir geçme notu olmalı. Tek ders sınavı için tekrardan ders ortalaması hesaplanmayacak. Öğrenci sayfanızda dersin üzerine tıkladığınızda o dersin not ortalamasını görebilirsiniz. Bu not ortalaması dersin geçme notu olacak.

Hesaplaması biraz karmaşık olduğu için bir excel hesap tablosu hazırladım. Aşağıdaki linke tıklayıp bu dosyayı bilgisayarınıza indirip hesabınızı yapabilirsiniz.

Tablo çok basit. Arasınav notunuzu ve dersin ortalamasını yazdığınızda size tek ders sınavından almanız gereken notu gösterecek.

Önemli: Tabloda gösterilen almanız gereken notu aldığınız takdirde dersiniz CC gelecek, yani şartsız geçmiş olacaksınız. Daha düşük not ile şartlı geçme durumunuzda mevcut.

 

Tek Ders Sınavından Kaç Almalıyım & Not Hesabı Tablosunu İndirmek İçin Tıkla

Tabloyu açabilmek için bilgisayarınızda excel yüklü olmalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir