Açıköğretim Sınavlarına Nasıl Hazırlanırım

 

Merhaba arkadaşlar malum 2014-2015 açıköğretim fakültesi okuyanların bu sene bitirebilecekmiyim, bir üst sınıfa geçermiyim,sınavları nasıl geçeceğiz stresi başladı. Bu yazımda sizlere sınıf geçmek için aslında çoğunuzun bildiği konuları tekrar yazıma dökeceğim.

Kredili sisteme geçilmeden önce sınavı sadece son gün çıkmış birkaç senenin sorularını çalışıp geçen abilerimiz ablalarımızdan duyardık. Şimdi kredili sistemde bu mümkün değil ve çoğu arkadaş bu yüzden açıköğretimin zorlaştığını düşünüyor ama ben öyle düşünmüyorum aslında kredili sistem daha kolay. Kredili Sisteme yeni geçildiğinden geçmiş yıl soruları az haliyle farklı yeni sorular karşımıza çıkmakta  ama düzenli ve doğru çalışma ile sınavları kolayca atlatabilirsiniz…

Öncelikle Sınavlara Hazırlanırken Açıköğretim fakültesinin dağıttığı kitaplardan çalışmanızı öneriyorum. Sayfaların içinde Önemli notları kenarlara ayrıca yazılmış bunları aklınıza yazmanız gerekiyor bazen sınavdaki bir sorunun cevabı onun içinde olabiliyor. Ünite Sonlarındaki kısa özetleri okuyup ve Sorularıda çözmenizi kesinlikle Tavsiye Ediyorum.  Açıköğretim Kitabında çok fazla bilgi var ben ona çalışamıyorum diyenleriniz çıkabilir haksızda sayılmazsınız ama en iyi yardımcı kaynak açıköğretim kitabıdır.  Ayrıca Diğer Yayınevlerinin Soru bankalarına’da çözerseniz konuları daha iyi pekiştirebilirsiniz bunuda söylememizde yarar var. Ben Yardımcı Kaynak Alacak Durumum Yok Diyorsanız Sayfamızda Geçmiş Yıl Çıkmış  Sorularını İndirip Çalışarak  konuları pekiştirebilirsiniz ve azda olsa hazırlanacağınız sınavda aynısı veya benzeri mutlaka çıkacaktır.

Yayınevleri ile ilgili hangisini tavsiye edersiniz diye sorular gelmekte geçenlerde Facebook Sayfamızda , Hangi yayınevini önerirsiniz diye soru sormuştuk ve çoğu arkadaşımız Aöf Kitaplarından çalıştım farklı kaynak kullanmadım cevabını aldık ve ağırlıklı Murat,Egem,Karacan Yayınevlerini kullanan arkadaşlarımızda mevcut.

Kısaca Aöf Okumak ve Mezun Olmak Çoğunuzun düşündüğü gibi zor değil yeterki kafada bitireceğim demeniz yeterli.

2014-2015 Öğretim Yılında Başarıyı Yakalamanız Dileğiyle…
Lütfen Aşağıdan Bize Ek OLarak Tecrübelerinizi Yorum Atıp Arkadaşlarımıza Yardımcı Olunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir