Açıköğretim muafiyet resmi açıklama geldi

Muafiyet ile alakalı açıklamalarda bulunan Açıköğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney ve AÖF Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, muafiyetin YÖK’ün zorunlu tuttuğu

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I – II,

Türk Dili I – II,

Yabancı Dil I – II,

Temel Bilgi Teknolojileri I – II

derslerini kapsayacağını, muafiyet işlemlerinin uygulanmasında öğrencinin kayıt grubunun önem taşıdığını ifade etti.

Açıklamaya göre daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıtlı iken, bahse konu ders ya da dersleri almış ve başarmış öğrencinin kayıtlı olduğu veya kayıt yaptıracağı programdaki muafiyet işlemleri ilgili fakülte tarafından yapılacak. Bu öğrenciler herhangi bir işlem yapmayacak.

Yetkililer, muafiyet fırsatından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında herhangi bir yükseköğretim programında adı geçen ders ya da dersleri almış ve başarmış olan öğrencilerin de faydalanabileceklerini açıkladı.

 

 

Açıköğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney – AÖF Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar

 

Buna göre mezunların, Mezuniyet Belgesini, kayıtlı veya kaydı silinmiş öğrencilerin ise onaylı Muafiyet Talep Formu’nu veya bu dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi yazıyı AÖF bürolarına teslim etmeleri istenecek. İstenilen belgelerin ilk kez kayıt yaptıracak öğrenciler tarafından kayıt esnasında, kayıtlı veya kaydı silinmiş öğrenciler tarafından ise 20-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında teslim edilmesi gerekecek.

Muafiyet konusunda ayrıntılı bilgiye http://www.anadolu.edu.tr adresindeki rektörlük duyuruları bölümünden ulaşılabilecek.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir