2016 TEK DERS SINAVI NE ZAMAN ?

aof-2Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre: Tek ders sınavı 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 14.00’te Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
Türkiye’de tek ders sınavının yapılacağı Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun ve Van illerinde bu bürolar 13 Ağustos 2016 Cumartesi ve 14 Ağustos 2016 Pazar günlerinde 08.00 – 16.30 saatleri arasında açık olacaktır. Adana, Ankara, Bursa, Konya, Trabzon ve KKTC/Lefkoşa büroları 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacaktır.
Detaylar için: http://ana.do/t7

Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

*Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.
*Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2015-2016 Öğretim Yılı Güz veya Bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
*Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.
*Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.
*Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.
*Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten Öğrenci *Değerlendirme Sistemi sonucunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
*Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. *Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.
*Tek ders sınavı 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 14.00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
*Türkiye’de tek ders sınavının yapılacağı Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun ve Van illerinde bu bürolar 13 Ağustos 2016 Cumartesi ve 14 Ağustos 2016 Pazar günlerinde 08.00 – 16.30 saatleri arasında açık olacaktır. Adana, Ankara, Bursa, Konya, Trabzon ve KKTC/Lefkoşa büroları 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacaktır.
*Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 27 Temmuz 2016 saat 23.59’a kadar TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu Açıköğretim Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

 

 


ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DİYARBAKIR ERZURUM ESKİŞEHİR GAZİANTEP
MERSİN BOLU BURDUR YALOVA MALATYA ERZİNCAN BİLECİK KİLİS
NİĞDE ZONGULDAK ISPARTA BALIKESİR ŞANLIURFA ARDAHAN KÜTAHYA KAHRAMANMARAŞ
KAYSERİ BARTIN DENİZLİ ÇANAKKALE ELAZIĞ KARS AFYONKARAHİSAR ADIYAMAN
OSMANİYE KARABÜK ANTALYA/
ALANYA
BURSA/
İNEGÖL
BİNGÖL MUŞ KAHRAMANMARAŞ/
ELBİSTAN
HATAY ÇANKIRI MUĞLA/
FETHİYE
BALIKESİR/
BANDIRMA
MARDİN AĞRI
HATAY/
İSKENDERUN
KIRIKALE BALIKESİR/
EDREMİT
SİİRT TUNCELİ
KIRŞEHİR BATMAN
KASTAMONU ŞIRNAK
YOZGAT ŞANLIURFA/
SİVEREK
İSTANBUL
ANADOLU
İSTANBUL
AVRUPA
İZMİR KONYA SAMSUN TRABZON VAN K.K.T.C.
KOCAELİ EDİRNE MANİSA KARAMAN SİNOP GİRESUN IĞDIR LEFKOŞA
KOCAELİ/GEBZE EDİRNE/KEŞAN AYDIN NEVŞEHİR ÇORUM GÜMÜŞHANE BİTLİS
DÜZCE KIRKLARELİ MUĞLA AKSARAY AMASYA BAYBURT HAKKARİ
SAKARYA TEKİRDAĞ UŞAK KONYA/EREĞLİ TOKAT RİZE
TEKİRDAĞ/ÇORLU MANİSA/SALİHLİ ORDU ARTVİN
MUĞLA/MİLAS SİVAS

 

Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri … Ağustos 2016 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlatısından ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir