2014’TEKİ EN YAKIN EHLİYET SINAVI NE ZAMAN ?

2014 yılının dördüncü Ehliyet Sınavı 14 Haziran 2014 Cumartesi günü yapılacak. Peki sınav nasıl olacak ? Sınavda kaç soru sorulacak ? Soruların çözümü için kaç dakika mühlet verilecek. İşte 14 Haziran Ehliyet Sınavı ile ilgili tüm detaylar.

Adaylar için 2014 yılı yeni sistem demek, bu nedenle adayların artık ehliyet sınavına daha iyi hazırlanmaları gerekiyor.

Yeni sistemden sınava girecek adaylar geçmiş yıllara oranla artık ehliyet almaları daha da zor. Sınav hakkında bilinmesi gereken genel bilgiler, sınav kayıt ücretleri, sınav giriş yerleri, sınav soruları ve sınav sonuçları 14 Haziran 2014 Ehliyet Sınavı yazımızda.

ehliyet1.jpg

Sınav Detayları:

Ehliyet Sınavı 14 Haziran 2014 Cumartesi günü saat 11:00‘da başlayıp 12:00‘de sona erecek. 13 İlk Yardım Bilgisi, 27 Trafik ve Çevre Bilgisi, 10 soru da Motor dersinden olmak üzere toplam 50 soru bizleri bekliyor. Sınav süresi 50 soru için 60 dakika.

Sınav Kayıt Ücretleri:

14 Haziran 2014 Ehliyet Sınavı Kayıt Ücretleri 24 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında yatırılacak.

Ehliyet sınavına girecek adaylar için hazırlanan Ehliyet Sınavı Soruları sayfasında adayların sınavda başarı göstermeleri için en fazla önem taşıyan ehliyet  sorularını ve cevaplarını MEB kaynağıyla sizlere sunacağız.

Ondan önce sizlere sınav hakkında birkaç tavsiyede bulunacağız. Bu tavsiyeler ışığında sınava hazırlanırsanız ehliyet sınavını dert etmenize gerek kalmayacaktır. Ehliyet sınavındaki Trafik testi diğer iki teste nazaran daha kolay bir test. Trafik testini ehliyet sınavı kitabından yüzeysel bir okuma gerçekleştirerek, ilk yardım ve motor testlerini ise en az iki defalık biraz daha detaylı bir okuma yaparak sonrasında ise en az son 5 yılın çıkmış sorularını 2012 ehliyet sınavı sorularından başlayarak çözerseniz sınavı başarıyla atlatmanız mümkün.

Bunun dışında tabiki eğer zaman probleminiz yoksa ehliyet kurslarındaki derslere katılmanız yararınıza olacaktır deyip ehliyet sınavı sorularına geçelim. 2013 ehliyet sınavı soruları resmi açıklamalarla birlikte buralarda olacaktır.

EHLİYET DERS NOTLARI-ONLİNE DENEME SINAVLARI SAYFAMIZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir